Akcesoria komputerowe (ich potężny wybór) pozwalają konsumentom na bardzo precyzyjne dopasowanie PC’ta do osobistych predyspozycji, czy wymagań mu stawianych. Takie peryferia jak mysz komputerowa, klawiatura, monitor, czy głośniki to obecnie standard niemal wszystkich komputerów w użytku domowym i firmowym.

W artykule skupimy się na oryginalnych akcesoriach, jakie obecnie możemy kupić do swojej stacjonarki. Ciekawe i często praktyczne sprzęty pozwalają nam nieco inaczej podejść do kwestii użytkowania komputera, a także otworzą nam drogę do takich zastosowań, o jakich nawet nie pomyśleliśmy.

Poniżej prezentujemy listę 6 ciekawych i oryginalnych akcesoriów oraz peryferiów do komputerów PC.

  • Trackball i mysz wertykalna

trackball

Może nie należy do najoryginalniejszych urządzeń, jakie możemy podpiąć do komputera, jednak wielu standardowych użytkowników komputerów nie wie o istnieniu tego rodzaju myszy. Akcesoria, którymi nazywamy “Trackballe” to myszki komputerowe, których kursor porusza się dzięki poruszaniu kulą umieszczoną z boku/ na górze urządzenia. Dzięki temu do nie musimy jeździć myszką po blacie lub podkładce, a obsługa odbywa się w jednej pozycji.

Myszy wertykalne również są mało spopularyzowanym, a jednak oryginalnym i ciekawym akcesorium do komputerów stacjonarnych. Umożliwiają one obsługę wskaźnika wyświetlanego na ekranie monitora za pomocą myszy sterowanej w powietrzu. Tego typu myszki są z reguły wygodniejsze i zdrowsze niż myszy poziome.

  • Tablet graficzny

tabletpc

Tablet graficzny również należy do akcesoriów do komputerów stacjonarnych popularnych wyłącznie w pewnych wąskich kręgach. Podpięty do PC’ta tablet graficzny umożliwia tworzenie rysunków zupełnie jak na kartce papieru, z tym że jest wielokrotnego użytku i oferuje ogrom możliwości i technik wykonywania cyfrowych rysunków, czy szkiców. Zakup tabletu graficznego poza wykorzystaniem profesjonalnym, może mieć zastosowanie w przypadku rozwijania zdolności plastycznych – zarówno dorosłych, jak i dzieci.

  • Fotel symulacyjny

fotel

Symulatory na dobre weszły do segmentu rozrywkowego. Fotele symulacyjne to potężne stacje, które po podłączeniu do komputera stacjonarnego i uruchomieniu gry symulacyjnej (wyścigi samochodowe, symulator samolotu, helikoptera, pociągu itd.) oferują możliwie największy stopień immersji.

Wibracje, wbudowane głośniki, mechanizmy do sterowania w grze (drążki, pedały, skrzynie biegów) pozwalają na zmaksymalizowanie przeżyć. Najbardziej zaawansowane fotele symulacyjne oferują również przemieszczanie się siedziska względem każdej z osi.

  • Gogle VR

goglevr

Gogle wirtualnej rzeczywistości to akcesoria, które coraz silniej wchodzą pod domowe strzechy. Powolne topnienie cen i poszerzająca się gama produktów sprawia, że gogle VR znajdują się w zasięgu ręki standardowego Kowalskiego. Zwykle są to headsety, które wymagają potężnej karty graficznej. Po podłączeniu do komputera możemy oglądać film lub grać w grę z perspektywy pierwszej osoby. Odczucia z tego typu rozrywki są nie do opisania. Twórcy gier coraz częściej decydują się na tworzenie tytułów kompatybilnych z tego typu urządzeniami.

  • Podgrzewacze na dłonie

cold

Mroźne dni niedługo nadejdą. Jeżeli w pomieszczeniu, w którym korzystasz z komputera stacjonarnego, nie jest wystarczająco ciepło, lub gdy z natury jesteś “zmarźluchem”, warto pomyśleć o ogrzewaczu na dłoń, w którym możemy korzystać z myszki komputerowej i klawiatury. Takie rozwiązanie to gratka dla wszystkich tych, którzy mają problem z odpowiednim dogrzaniem pomieszczenia.

  • Uchwyt na przewody

uchwyty

Kolejny niepozorny, oryginalny i niesamowicie użyteczny gadżet. Uchwyty na kable możemy montować na dowolnym miejscu biurka. Zapobiegają one przed zsuwaniem się kabli z blatu, pozwalają na lepsze zorganizowanie przewodów i utrzymanie ich w należytym porządku.

 

Polecamy również powrót do naszego wcześniejszego artykułu  (gadżety do laptopa)

A Wy? Jakie akcesoria polecacie?

7 KOMENTARZE