Windows 10 … przemyślenia

0
1376


W kilku słowach… jedni go lubią inny nienawidzą, a część z nas jest zadowolona, że działa i się nie wiesza (zbyt często).

Jednym z plusów tego systemu jest prostota, jego funkcje są przejrzyste i łatwo je wyszukać. Chcemy wyszukać ustawienia lub funkcję wystarczy, że spróbujemy zgadnąć nazwę i ją wpisać. Takie działanie wystarczy aby znaleźć dosłownie większość potrzebnych nam rzeczy w ustawieniach.

Sporą zaletą tego systemu jest również stabilność. Raczej nie kończy pracy bez ostrzeżenia i nie zawiesza się w najmniej oczekiwanym momencie użytkowania. Gorzej już z programem Outlook, ten czasami “lubi przyświrować” – czy Wy też macie z nim problem?

Posiadanie Win10 jest dużym plusem dla miłośników gier, ponieważ nie mają one żadnych problemów z kompatybilnością systemu operacyjnego.

Najbardziej denerwująca rzecz w WIN10? Masa reklam! Pojawiająca się masa okienek z treścią, którą wcześniej sprawdzaliście. Na przykładzie – szukaliśmy książki – to będą pojawiać nam się reklamy księgarni internetowych lub Allegro. Chcemy korzystać z systemu, a nie być niewolnikiem ciągle wyskakujących reklam…

Szpiegowanie właścicieli WINDOWSA – mówię tutaj o wysyłaniu danych telemetrycznych. Otwarte karty i okna przeglądarki, liczba stron internetowych które odwiedzamy, liczba i rodzaj zainstalowanych dodatków czy ustawienia przeglądarki.