Phablet (fablet) to urządzenie, które łączy zalety smartfonów oraz tabletów. Jeśli na przykład lubisz przeglądać newsy i portale społecznościowe, phablet zaoferuje Ci duży ekran i większą mobilność, niż większość tabletów. Jednocześnie, phablet może zastąpić Ci smartfona i służyć jako urządzenie do rozmów, fotografowania oraz innych zadań, z którymi smartfon radzi sobie lepiej od tabletu.

Możesz go kupić także wtedy, gdy nie wiesz, czy zależy Ci bardziej na dużym ekranie, czy też wolisz urządzenie przenośne, z którego można wygodnie dzwonić i używać go jako aparatu.

phablett

Różni producenci przedstawią odmienne definicje phabletów. Ustaliło się, że jest to urządzenie o przekątnej ekranu około 5 – 7 cali. Warto zauważyć, że dziś ten rozmiar ekranu to standard wśród smartfonów. Taki rozmiar stanowi kompromis między wygodą przenoszenia, a dużym ekranem, który ułatwia przeglądanie treści.

O tym, że takie rozwiązanie się sprawdza, świadczy przede wszystkim bardzo dobra sprzedaż phabletów. Szacuje się, że w 2017 roku, takie urządzenia będą się sprzedawały częściej od zwykłych telefonów.

Phablety znajdziemy w ofercie większości producentów. Pierwszym fabletem który zdobył popularność i zdefiniował, w jakie opcje powinno być wyposażone takie urządzenie, był Samsung Galaxy Note z 2011 roku. Zdobył on popularność zwłaszcza wśród biznesmenów. Kilka najpopularniejszych phabletów na rynku, to między innymi:

  • Apple iPhone 6 Plus
  • Asus Zenfone 2
  • HTC One Max
  • Huawei Ascend Mate 7
  • Lenovo Vibe Z
  • LG G4
  • Samsung Galaxy S7 Edge

Producenci smartfonów, w odpowiedzi na potrzeby klientów, często oferują powiększone modele swoich flagowych smartfonów, z tymi samymi opcjami.

 

A Wy? Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Polecamy: