NAJPOPULARNIEJSZE I NAJBARDZIEJ PRZYDATNE APLIKACJE NA TABLET I NIE TYLKO…

2
12522
apki

Masz tablet, jednak korzystasz z niego sporadycznie? Może rzuciłeś go na półkę, gdzie jedynym jego zajęciem jest gromadzenie kurzu? Przyczyną takiego stanu rzeczy może być niewielka funkcjonalność, jaką oferuje Ci ten sprzęt. Zastosowania, do jakich możemy użyć tabletu, niemal całkowicie zależą od aplikacji, które na nim zainstalujemy.

W artykule podpowiemy, jak tchnąć drugie życie w zapomniany tablet. Poniżej prezentujemy listę najpopularniejszych, najciekawszych i najbardziej przydatnych aplikacji, jakie zainstalujemy na tabletach z preinstalowanym systemem Android.

tab

Przydatne aplikacje na urządzenia z systemem Android.

 • MX Player

Jest to jeden z lepszych odtwarzaczy plików wideo, jaki możemy znaleźć za darmo w sklepie Google Play. Aplikacja jest wykonana przejrzyście, a także oferuje podstawowe funkcjonalności, takie jak otworzenie napisów oraz zsynchronizowanie ich z filmem.

mxplayer

 •  Dysk Google

Jeżeli Twój tablet nie grzeszy pojemną pamięcią wewnętrzną (w dwóch słowach “nie ogarnia”) lub często pracujesz na plikach w chmurze, mobilna aplikacja dysku Google może okazać się przydatna. Z poziomu tabletu możesz do woli pobierać, edytować, zarządzać, czy uploadować pliki. Dysk Google oferuje do 100 GB wolnej i darmowej przestrzeni.

google-drive

 •  Outlook

Aplikacja znanego klienta pocztowego. Z poziomu aplikacji Outlook od Microsoftu możemy zarządzać nawet kilkoma kontami skrzynek pocztowych w bardzo prosty, intuicyjny i wygodny sposób.

outlock

 •  Adobe Lightroom

Czym byłby high-edowy tablet z zaimplementowanymi aparatami bez porządnego programu do obróbki i edycji zdjęć? Adobe Lightroom to jeden z lepszych programów umożliwiających kompleksową, intuicyjną i nieco uproszczoną edycję zdjęć. Poza tym aplikacja jest kompatybilna z desktopową wersją. Absolutny „must have” każdego fana fotografii.

adobe-li

 •  Here

Wielu kierowców wykorzystuje swoje tablety jako nawigacje samochodowe. Aplikacja Here dostarczana przez Nokię jest jedną z lepszych, mocno rozbudowanych i wygodnych w użyciu nawigacji. Warto dodać, że z nawigacji Here możemy korzystać offline.

here

 •  Aldiko Book Reader

Jeżeli wykorzystujesz tablet jako pseudo czytnik ebooków, program Aldiko Book Reader może Cię zainteresować. Jest to popularna i funkcjonalna aplikacja, która odtworzy zarówno pliki w formacie PDF, jak i EPUB.

aldiko

 •  iTranslate Voice

Rewolucyjna aplikacja, która po wypowiedzeniu do niej zdania, jest w stanie przetransformować je na inny język. Współpracuje z naszym rodzimym językiem oraz kilkoma innymi. Doskonałe rozwiązanie, gdy bierzemy ze sobą tablet w podróż do obcego państwa.

itranslate

Popularne aplikacje na sprzęt z systemem Android

 •  Expense IQ

Expense IQ to jedna z popularniejszych aplikacji do zarządzania domowym budżetem i finansami. W prosty sposób możemy sprawdzić, na co idą nasze ciężko zrobione złotówki, kontrolować rachunki, a także planować wydatki. Aplikacja oferuje czytelny i prosty interfejs oraz pokazuje dane na miłych dla oka wykresach i diagramach.

expence

 •  Duolingo

Aplikacja do prostej, przyjemnej i niezobowiązującej nauki języka obcego. Przyswajanie wiedzy poprzez rywalizację, wyzwania, czy osiągnięcia sprawia, że Duolingo jest jedną z popularniejszych aplikacji do nauki języka angielskiego.

duolingo

 •  Cooklet

“Tabletowa” książka kucharska z dostępem do imponującej bazy przepisów. Aplikacja posiada proste opisy, które krok po kroku przeprowadzają nas przez zawiłe procesy pichcenia. Poza tym znajdziemy w niej recenzje potraw oraz wsparcie do nawigacji głosowej.

cooklet

 •  Tanie chlanie

Aplikacja tanie chlanie to jedna z bardziej intrygujących pozycji. Ten niepozorny programik umożliwia sprawdzenie promocji na alkohole w wielu sieciach handlowych w Polsce. „Must have” każdego oszczędnego konsumenta. Aplikacja wylicza cenę za litr alkoholu i możemy w niej sprawdzić promocje na wina, piwa, wódki oraz inne alkohole z wyższej półki.

tanie-chlanie

 •  Yanosik

Jedna z częściej wybieranych przez kierowców aplikacji. Yanosik to mini-kombajn oferujący najpotrzebniejsze funkcje. W ich skład wchodzi komunikator dla kierowców, system antyradarowy, system ostrzegania o zagrożeniach na drodze, czy kontrolach drogowych. Aplikacja posiada również wbudowaną nawigację.

yanosik

 • Accuweather

Najpopularniejsza aplikacja pogodowa na tablety oraz inne urządzenia z systemem Android. Accuweather prezentuje pogodę w przejrzysty sposób, posiada proste interfejsy i dużą funkcjonalność. Za jej pomocą możemy sprawdzić pogodę co do godziny w wybranych miastach w Polsce i za granicą.

pogoda

A Wy jakich aplikacji najchętniej używacie w swoim tablecie? 🙂