Komputery dla GAMErów… Na co zwrócić uwagę? Jakie polecamy?

0
2838

Komputery dla graczy. Kolejny temat rzeka… dla tych mniej i bardziej obeznanych, bo przecież ile można mówić i pisać o rankingach itp.

Gracz to człowiek o bardzo specyficznych wymaganiach odnośnie sprzętu. Każdy z elementów sprzętu musi charakteryzować się najlepszymi parametrami w swojej klasie, a także oryginalnym wyglądem. Najlepszy efekt zapewni kompleksowe podejście do etapu budowania komputera.

Maszyna dla gamera to nie tylko dobry “procek” i karta graficzna – bardzo ważne jest odpowiednie dobranie wszystkich podzespołów.

Z wyborem płyty głównej wiąże się wybór konkretnego procesora. Gracze powinni inwestować w jednostki o sporej mocy obliczeniowej, która pozwoli na wykorzystanie pełnej wydajności karty graficznej oraz reszty podzespołów – w skrócie “niech moc będzie z Wami 🙂

Później karta graficzna – bierze na siebie odpowiedzialność za poziom detali oraz płynność animacji w grach. Dysk SSD i HDD to dość istotna sprawa w przypadku sprzętu gamera. Najlepiej na pierwszym zainstalujmy system, programy oraz gry – ze względu na wysoką prędkość odczytu.

gamers

Komputer typowego gracza według danych Agito.pl:

– procesor Intel Core i5 3570K

– karta graficzna AMD Radeon HD 7850

– pamięć RAM 2x4GB DDR3 o parametrach 1600MHz, CL9

– płyta główna, bazująca na chipsecie Intel Z77

– zasilacz o mocy minimum 500W

– dyski: SSD 120GB SATA III i HDD 1TB 64MB SATA III

– obudowa firmy SilentiumPC

Polecamy:

MSI Nightblade X2 https://www.msi.com/Desktop/Nightblade-X2.html

Lenovo IdeaCentre Y900 MT i7-6700K https://www.x-kom.pl/p/298044-desktop-lenovo-ideacentre-y900-mt-i7-6700k-16gb-2000-win10-gtx980.html