Gadżety do samochodu… hity i kity internetu?

0
3622

Specjalne gadżety samochodowe – niektóre z nich są dostępne za niewielkie pieniądze. Część bardzo przydatnych, a inne zupełnie niepotrzebne… o których i tak warto napisać, bo mogą być zabawnym prezentem np. urodzinowym, świątecznym… itp.

car-867231_960_720

Kamera samochodowa – np. na przednią szybę.
To istotny aspekt przede wszystkim dla osób spędzających dużo czasu za kierownicą, np. przedstawicieli handlowych, taksówkarzy lub dojeżdżających do pracy z innego miasta. Takie kamery pokładowe są dostępne w różnych wersjach i kategoriach cenowych. Droższe zapewniają rozdzielczość HD, czujnik ruchu lub możliwość opatrywania zarejestrowanego filmu danymi GPS.

56bd214a171e5

Wskaźniki ciśnienia w oponach.
Ostrzega kierowcę przed niewłaściwym ciśnieniem w oponie. Ma zastosowanie w oponach wszystkich typów motocykli, samochodów osobowych, terenowych i dostawczych, których ciśnienie w oponie nie przekracza 4,2 bara. Produkowany jest w 13 kategoriach od 1,8 do 4,2 bara. Nakręca się go w miejscu tradycyjnej nakrętki. Zwiększa bezpieczeństwo, gdyż niskie ciśnienie w oponach wydłuża drogę hamowania oraz zwiększa ryzyko wypadku o 30%.

tp70

Zestaw głośnomówiący
Jesteś w podróży, a musisz być dostępny nawet w czasie jazdy samochodem? W tej sytuacji nieodzowny okazuje się zestaw głośnomówiący. Twój pojazd nie został fabrycznie wyposażony w zestaw głośnomówiący Bluetooth, a chcesz korzystać ze swojej komórki, możesz wybrać spośród wielu przenośnych zestawów dostępnych na rynku – np. mocowanych na kierownicy, na przedniej szybie, za uchem kierowcy lub na desce rozdzielczej.
9d90273066f09b253f645d55c65d2dcc

Lokalizator samochodu
Szczególnie polecamy firmom transportowym – Za pomocą lokalizatora GPS możesz w dowolnej chwili ustalać jego położenie, aby namierzyć np. skradzione auto. Urządzenie okazuje się szczególnie przydatne w zarządzaniu flotą firmowych pojazdów w dużych przedsiębiorstwach. Pozwalają na bieżąco monitorować lokalizację każdego samochodu osobowego lub ciężarowego.
001-gl300

Ładowarka USB
Nie ma chyba kierowcy, który nie wiedziałby o tym urządzeniu. Ładowarek na rynku jest całe mnóstwo od tanich, chińskich zamienników po drogie, markowe, z szeregiem zabezpieczeń antyprzepięciowych itp. Służące w jednym celu, jako przejściówka gniazda zapalniczki do najpopularniejszego gniazda USB.
d9f5495dd6a2ad94ebcb6d80bab2c95bA z jakich gadżetów Wy korzystacie??