Klawiatura… klawiatura… Ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie – kto Cię wyczyścić musiał – od dzisiaj mówimy BASTA! Tematem na ten wieczór będzie odpowiedź na pytanie, jak utrzymać naszą klawiaturę w czystości?

Od zawsze delikatnie mówiąc irytował mnie brud zbierający się pomiędzy klawiszami w klawiaturze czy to w laptopie czy też w “stacjonarce”.

klawiaturaa

Pytanie: Jak czyści klawiaturę osoba, która codziennie pracuje przy klawiaturach? Odpowiedź jest prosta: odwracam lapka i lekko potrząsam, ściągam wszystkie klawisze, jadę sprężonym powietrzem, później czas na patyczki do uszu, a na koniec nakładka na klawiaturę 🙂 Voila i gotowe.

  • Sprężone powietrze

„Umożliwia intensywny skoncentrowany nadmuch do niedostępnych miejsc, znakomicie usuwa kurz z różnych elementów, nawet z najbardziej niedostępnych, szczególnie tam, gdzie nie można zastosować czyszczenia na mokro lub rozpuszczalnikami…”

W skrócie: „psikacie” po klawiaturze i cały syf leci gdzie chce, ALE… klawiatura jest czysta i pozbawiona tzw. paprochów 🙂 Klik, Klik  Sprężone powietrze znajdziesz TUTAJ.

sprezone_powietrze

  • Ściereczki 2w1 suche + nawilżone (ok 15 zł)

Zestaw 100 ściereczek w tubie do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych, w tym monitorów LCD, wyświetlaczy PDA, telewizorów oraz telefonów komórkowych. Praktyczny dyspenser ułatwia wyjmowanie pojedynczych chusteczek i chroni pozostałe przed wyschnięciem.”

Polecam każdemu zaopatrzyć się w takie pudełko- chusteczki nadają się do wszystkiego: ekrany smartfonów, laptopów czy też telefonów komórkowych. Przyznam się, ja najczęściej czyszczę nimi okulary, ale i lustro będzie zadowolone z takiego środka czystości :p

sciereczki

  • Elastyna SUPER CLEAN (ok 5-10 zł z przesyłką)

Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego “wynalazku”, bo przecież jak można wyczyścić klawiaturę jakimś glutem? I tu moje zdziwienie.

GLUT sprawdza się bardzo dobrze na każdej powierzchni, zbiera brud m.in. z laptopa (nawet elementy przy touchpadzie), klawiatury z PCta oraz pilot od telewizora – można tak wymieniać bez końca. To “cudo” można kupić poprzez Allegro czy też eBay.

superclean

  • Silikonowa osłona na klawiaturę.

“Silikonowa osłona na klawiaturę – dedykowana jest przede wszystkim do klawiatur w laptopach ale również do PC. Tworzy bardzo cienką powłokę, która chroni powierzchnie przed brudem i przede wszystkim przed pami“.

I to jest strzał w 10tkę! Wyczyścisz swoją klawiaturę i chcesz mieć spokój na dłużej, zainwestuj od 15 do 20 zł w nakładkę na klawiaturę. Uwierz opłaca się, zaoszczędzisz czas na kolejnym czyszczeniu i pieniądze na kolejne środki czystości. Nakładki dopasują się do większości modeli laptopów.

oslonka

Mała rada na koniec: Nie dajcie się nabrać na „jakieś” super patyczki do czyszczenia klawiatur, lepsze są patyczki do uszu dla dzieci – są delikatniejsze i lepiej się nimi czyści szpary między klawiszami 🙂

7 KOMENTARZE

  1. I really like your blog.. very nice colors &amp theme. Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz respond as I’m looking to construct my own blog and would like to know where u got this from. thank you dfgbdddfdedg