Osoby pracujące przy komputerze niemal nieustannie korzystają z myszki komputerowej.

Wybierając najtańszego „gryzonia” lub kupując pierwszą lepszą myszkę ze sklepu – narażamy się na nieustanne zdenerwowanie.

Nieprawidłowo wyprofilowana myszka męczy nadgarstek, a jej wskazania nie są precyzyjne. Z tego powodu, warto zainwestować kilkadziesiąt złotych i kupić myszkę komputerową, która posłuży nam przez lata.

mysz

Myszka optyczna (świecąca) czy laserowa?

Większość niedrogich myszek dostępnych w sklepach, to modele świecące czerwonym światłem. Myszy tego typu są tańsze, jednak oferują nieco gorszą rozdzielczość od modeli laserowych i mogą gubić sygnał. Ten problem nie dotyczy droższych modeli, których możliwości zrównują się z tym, co mają nam do zaoferowania myszki laserowe.
Niezależnie od rodzaju, większość myszek nie potrzebuje podkładki, o ile powierzchnia, po której ją przesuwamy nie jest błyszcząca.

Myszka na kablu czy bezprzewodowa?

Myszki wyposażone w kabel, to przede wszystkim modele dla graczy, oraz tanie myszki dla najmniej wymagających użytkowników. Wybierając myszkę z kablem, nie musimy się martwić o zasilanie (niektóre modele na baterie pobierają sporo prądu). Z drugiej strony, kabel przeszkadza w poruszaniu myszką i może ulec uszkodzeniu. Myszki z kablem są wybierane przez osoby zaangażowane w e-sport, ponieważ w przypadku takich myszek, nie trzeba martwić się o opóźnienia, mogące decydować o przegranej.
Jeśli zdecydujesz się na zakup myszki przewodowej, zwróć uwagę na jakość kabla – powinien być on wyposażony w oplot.
Myszki do laptopów oraz coraz częściej komputerów stacjonarnych, są wyposażane w odbiornik bezprzewodowy. Wyposaża się w wejście na baterie (zwykle AA lub AAA) lub wbudowany akumulator.

Myszka bezprzewodowa ma zwykle mniejszą rozdzielczość od tradycyjnej oraz posiada spore opóźnienie. Nie ma to znaczenia podczas standardowej pracy w systemie operacyjnym czy edytowania dokumentów.
Przydatną opcją w myszkach bezprzewodowych jest automatyczne wyłączanie po określonym czasie bezczynności, która oszczędza baterię.
Najpopularniejsze sposoby podłączania myszki do komputera, to sieć bezprzewodowa Bluetooth lub Wi-Fi. Producent sprzętu zwykle dołącza do myszki bezprzewodowy adapter, który umieszczamy w porcie USB.

myszka

Myszka do intensywnej pracy biurowej – jaką wybrać?

Dobra myszka komputerowa potrafi znacznie zwiększyć wygodę pracy, zwłaszcza, jeśli korzystamy z programów graficznych i wykonujemy wiele poleceń, które wymagają klikania. Myszka niskiej jakości po kilku miesiącach zacznie się wycierać, a jeśli dotyczy to podkładek pod spodem, mysz zaczyna się niepotrzebnie chwiać na boki.

Do intensywnej pracy warto kupić droższą myszkę, która zaoferuje nam między innymi:

 1. Większą trwałość – zakup droższej myszki jest ekonomiczny, bo działa ona nawet kilka lat.
 2. Odpowiednio wyprofilowany kształt, na który składa się zarówno wysokość myszki, jak i ergonomiczne podcięcia pod palce.
 3. Dłuższy czas działania na baterii (w przypadku tanich myszek bezprzewodowych, baterie trzeba zmieniać nawet co miesiąc) lub wbudowany akumulator.
 4. Pewność działania – w sprzęcie z wyższej półki, znacznie rzadziej zdarzają się frustrujące zacięcia.
 5. Większą ilość przycisków, do których można przypisać własne funkcje.
 6. Bardzo mały adapter, który praktycznie nie wystaje z obudowy laptopa. Dzięki temu, można bezpiecznie przenosić sprzęt.

W jakie opcje są wyposażane myszki dla graczy? Myszki dla graczy oferują zwykle takie opcje, jak:

 1. Zwiększona ilość przycisków – może być ich nawet 20, jak w niektórych myszkach Logitecha
 2. Bardzo trwałe ślizgacze – są one wykonane z teflonu, a nie z plastiku, co zapewnia wygodniejsze prowadzenie myszki.
 3. Przycisk zmiany rozdzielczości sensora myszki – dzięki niemu można dopasować rozdzielczość myszki do tytułu, w który gramy.
 4. Pamięć pozwalająca zapisywać nasze ulubione ustawienia.
 5. Możliwość dociążania myszki z użyciem ciężarków – dzięki temu, dopasujemy jej wagę idealnie do naszych potrzeb.

myszoon

Jak się nazywają Wasze “gryzonie”? Polecacie jakieś w szczególności czy też tak jak ja jesteście “związani” prawie 10 lat? 🙂

 

Dla ciekawskich – pierwsze z “urządzeń wskazujących” zostało wynalezione w 1941 roku przez Ralpha Benjamina.

10 KOMENTARZE

  • uk poker bets – I’m impressed, I have to admit. In fact rarely will i encounter a weblog th¬‚â¢âtaÄ¢s both educative and entertaining, and without a doubt, you could have hit the nail about the head. Your notion is outstanding; the difficulty is an concern that not enough folks are speaking intelligently about. I am happy that we stumbled across this at my search for some thing relating to this.