Apple – jest jabłko, jest lans?! Fenomen firmy Apple.

0
2886
apple inc

Telefony Apple, to jeszcze urządzenia osobiste czy już zwykły lans? Czym tak naprawdę są urządzenia Apple? “I po co, i na co to komu?” A jak wiemy co jak co, ale ta marka bije rekordy sprzedaży na całym Świecie!

photo

Wyjaśnijmy sobie kilka rzeczy… Apple Inc. zostało założone 1 kwietnia 1976 roku (swoją drogą nie zastanawia Was ta data? 😛 ). Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad ale również oprogramowanie. Pierwszym produktem Apple był komputer osobisty o nazwie Apple I.

mac book

iPhone

Obecnie trwają testy Apple 8, więc zobaczymy co nowego przyniesie nam producent? Może i mnie przekona do swoich smartfonów? Mamy już 7 generację (premiera 7 września 2016) tego urządzenia mobilnego. Specyfikacja TUTAJ – nie będę się rozwodzić na temat jaki jest super, albo jaki do d*py, bo to i tak nie ma sensu.

Jeżeli chcesz zmienić telefon z Androidem na 7kę, możecie się trochę denerwować, np. żeby przerzucić muzykę z lapka musisz uzbroić się w cierpliwość “by the way” to samo jest przy ładowaniu 🙂

Każdy z nas ma swoje zdanie, może się ze mną zgadzać lub nie, ale mnie iPhony nie przekonują. Pomimo swojego prostego menu, to szału nie robią dla mnie to kolejny drogi, “nadmuchany” przez reklamy gadżet.

iphone

iPad

Następnym cudem ze stajni Apple są, iPady… Swoją premierę miały w kwietniu2010 roku (Apple A4, 1 GHz – w Polsce 30 listopada 2010, wcześniej był sprzedawany “nieoficjalnie” – oficjalna wersja Apple 🙂 Dokładny opis znajdziesz TUTAJ. Chwalą w nim obraz (co się dziwić jeżeli pakuje się kupę kasy w rozwój technologii Multi-Touch), dzwięk (podobno “dzwięki pochłoną nas bez reszty”), ale ja nie chwalę… nie chwalę go za cenę.

Nie będę tutaj wyjeżdżać z hejtem, na producentów, ale ludzie, dajcie spokój, na rynku jest już tyle tabletów (np. Samsunga Galaxy Tab S2), że mnie jako klienta “nie jara”.

ipad

iPod

Czas na najmniejsze dziecko z rodziny – lidera na rynku amerykańskim jeżeli chodzi o sprzedaż przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. iPod bo tak mu dali na imię jest jednym z nielicznych sprzętów, który bym przyjęła do swojej “rodziny”.

iPod Touch (premiera była we wrześniu 2007)posiada wyświetlacz Retina, który pracuje z rozdzielczością 640×960 (4generacja, a gdzie tam dalej?), dostęp do wi-fi i przeglądarkę sieciową. Chciałoby się zapytać kilka lat wstecz, takie rzeczy w mp3?

ipod

Myślę, że jedyna rzecz jaka mogłaby mnie skusić do zakupu produktów z nadgryzionym jabłkiem w logo, jest jego niska utrata wartości.

Ciekawostka znaleziona na jednym z forum użytkowników Apple: Każdy klient wyznawca Apple zawsze zaczyna jeść jabłko z prawej strony – Zawsze.

Zapytałam kilku znajomych, o pierwsze skojarzenia związane z “jabłkiem”? – oto one: “Stać mnie? To mam”, “Lans”, “Steve Jobs” i moje ulubione “jabłko?”