Był czas na tablety, stacjonarki i laptopy teraz zajmiemy się tematem drukarek. Jakie są ich rodzaje? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Zapraszam do krótkiej lektury.

druk

Drukarki igłowe.

Drukarka igłowa jest wyposażona w głowicę drukującą zawierającą od 9 do 48 (najczęściej 9 lub 24) stalowych igieł umieszczonych w jednym lub dwóch rzędach. Do zalet drukarek igłowych należą stosunkowo niska cena i mały koszt eksploatacji, możliwość drukowania kilku kopii. Największą wadą jest hałas – drukarki są najzwyczajniej w świecie głośne.

EPSON LQ-350 (cena ok 1400 zł)

Niezwykle ekonomiczna drukarka LQ-350 pozwala obniżyć koszty użytkowania dzięki taśmie o wysokiej wydajności (2,5 mln znaków) i niskiemu poborowi mocy. Wymagająca jedynie 1,3 W w trybie uśpienia i 23 W podczas pracy drukarka LQ-350 jest zgodna z normą energetyczną ENERGY STAR. Dokładny opis TUTAJ. 

Atramentowe

Drukarki atramentowe są świetnym wyborem dla użytkowników domowych, którzy mało drukują. Ich najlepszą zaletą jest niska cena, łatwa obsługi i mały rozmiar. Pracują bardzo cicho i nie wydzielają tyle ciepła, co drukarki laserowe.

Brother HL-1112E (HL1112EYJ1) (cena ok 300 zł)

Zastosowana w urządzeniu nowoczesna technologia laserowa zapewnia wysoką jakość drukowanych dokumentów, za niewielką cenę, a także czyni urządzenie mniej podatne na problemy związane z zacinaniem papieru. Brak wentylatora sprawia natomiast, że poziom hałasu w urządzeniu jest niższy niż 51dB. Strona producenta.

Laserowe

Laserówki” drukują w bardzo wysokiej jakości, druk jest zwykle wodoodporny i o dłuższej trwałości. Laserówki dzielimy na kolorowe, wykorzystujące przeważnie 4 różne tonery cmyk, i monochromatyczne – używające wyłącznie jednego, czarnego tonera.

Ciężko mi tutaj polecić jeden model, myślę, że w tym rodzaju każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny tych urządzeń zaczynają się od 150 zł, a dochodzą do 4-6 tysięcy.

printer
Do biura polecam…

HP M570dn, bez problemu z miesiąca na miesiąc drukuje setki kopert i niezliczone ilości faktur 🙂

white-male-1992578_960_720