Zmiany na allegro… Co to za zmiany? Co powinieneś wiedzieć?

0
1656
allegro

Jakie zmiany wprowadziło Allegro? Co każdy Allegrowicz powinien wiedzieć zanim zacznie wystawiać swoje aukcje?

allegro 1

Na początek zdjęcia… Tutaj konkretnie chodzi o zmiany w tłach zdjęć i samych miniaturkach. Tło musi być białe i koniec kropka (czysta biel RGB 255, 255, 255)! Wiadomo zawsze są jakieś wyjątki i Allegro dopuszcza inne tło o ile pokazujemy przedmiot “w użyciu” np. łóżko, szafa, krzesła przy stole itp.

tło

Kolejną zmianą wprowadzoną przez serwis, są znaki wodne czy też jak kto woli logotypy itp… Nie można dodawać tekstów na zdjęciach, ramek czy też zamieszczać specyfikacji przedmiotów. Zdjęcia mają być “czyste”.

Ciekawi nas tylko jedno, jak unikać kradzieży zdjęć?

Jedno co można zaobserwować to, to że zmiany najbardziej “strzelają” w kolano firmom. Wyobraźcie sobie, że macie ponad 2000 aukcji i teraz trzeba zmienić wszystkie miniaturki (a do końca roku też aukcje – nowy uniwersalny szablon). Oczywiście co za tym idzie, wszelkie wprowadzane zmiany wiążą się z kosztami…

Jeżeli jesteś osobą prywatną wystawiającą używany przedmiot to nie musisz się martwić 🙂 Zmiany Cię nie dotyczą.

Do tego komentarze… Wystawić komentarz może jedynie kupujący. Sprzedający nadal będą mogli odpowiadać na komentarze negatywne (wszystkie komentarze będą widoczne na koncie Sprzedającego do roku).

porady

A podobno zmiany mają “ułatwić” życie?